فلوچارت چیست ؟

فلوچارت نوعی نمودار است که فرایند انجام کاری را نشان می دهد. در واقع فلوچارت ها روند حل مسائل، مراحل و جزئیات یک موضوع را مشخص می‌کنند.اما فلوچارت نویسی انواعی دارد و برای هر موضوعی می توان فلوچارت خاص آن موضوع را نوشت. مثلاً در برنامه نویسی، در مستند سازی مدارک، در سامانه های فروش، در حل مسائل پیچیده آکادمیک و….

برای رسم فلوچارت ها از نمادهای مختلفی استفاده می شود و البته سلیقه ی افراد هم بسیار در نگارش فلوچارت موثر است. مهمترین نمادهایی که در رسم فلوچارت استفاده می شود خط جریان  و کادرهای شروع و پایان  است که به وسیله خط جریان، این کارها به یکدیگر متصل شده و مسیر ورود و خروج اطلاعات را مشخص می‌کند.

فلوچارت های ویژه آزمون محاسبات چیست؟

فلوچارت هایی که در این مجموعه تعریف شده است ویژه آزمون نظام مهندسی می باشد. در این فلوچارت ها با استفاده از نمودارهای درختی و شاخه ای مسیر حل یک مسئله از ابتدا تا انتها گام بندی شده و در کنار این مسیر حل، ارائه تمام نکات و جزئیات دقیق آیین‌نامه‌ای گنجانده شده است. همچنین دسته بندی بسیار متمایز مطالب و بخش های سخت آیین نامه( مقررات ملی ساختمان) و ترسیم اشکال و جداول باعث فهم بهتر و افزایش سرعت مخاطب در حل مسائل می شود.

برای دانلود نمونه رنگی صفحات فلوچارت بتن، اینجا کلیک کنید

برای دانلود نمونه صفحات رنگی فلوچارت استاندارد 2800، اینجا کلیک کنید!

برای دانلود نمونه صفحات رنگی فلوچارت فولاد، اینجا کلیک کنید!

برای دانلود نمونه صفحات رنگی فلوچارت بارگذاری، اینجا کلیک کنید!

محصولات مشابه
  • محصولات مشابه
محصولات دانلودی
  • محصولات دانلودی
کتب همیار ناظر و مجری ساختمان
  • کتب همیار ناظر و مجری ساختمان